Blog Filters
Picture for blog post Amazon Entegrasyonu
Tuesday, 4 April 2023

Amazon Entegrasyonu

Amazon.com sadece ülkemiz de değil uluslararası olarak satış yapan, dünyanın en büyük e-ticaret platformları arasında liderlik pozisyonunda uzun süredir yerini koruyan bir sitedir. 2019 yılı itibariyle Türkiye’de de faaliyetlerini sürdürmeye başlayan Amazon, Türk tedarikçileri de bünyesine kabul edip, Amazon.com’un Türkiye sitesinde ürünlerini satmasını sağlamıştır. Omni E-Ticaret alt yapısı sayesinde ürünlerinizi kolaylıkla Amazon.com’da satışa sunabilirsiniz. Gelen siparişlerde otomatik olarak eticaret panelinize entegre olacaktır.

Amazon Mağaza Başvurusu

Amazon Türkiye’de ürünlerinizi satışa çıkarmak için Amazon tarafından istenen bazı konuları dikkate almanız gerekmektedir. Amazon’da mağaza açarak satışa başlamak için Amazon Türkiye’ye başvuru yapmanız yeterlidir. Sonrasında başvuru onaylanınca e-ticaret paneliniz ile entegre işlemlerini yaparak hemen satışa başlayabilirsiniz.

Omni E-Ticaret Amazon Entegrasyonu

Omni E-Ticaret Amazon ile API entegrasyon sağlayarak, full entegre şeklinde çalışmaya başlayan ilk firmalardandır. API Entegrasyonu sayesinde ürün ve sipariş bilgileriniz karşılıklı olarak Amazon Türkiye ve Omni E-Ticaret paneliniz arasında aktarılmaktadır. API süreç işlemleri bir göreve bağlanarak günlük, periyodik(dakika,saat), aylık, haftalık olarak tamamlanır ve çalışmaya devam eder. Omni E-Ticaret Amazon entegrasyonu aşağıdaki özelliklere sahiptir.

  • Ürün bilgileri oluşturulur ve periyodik güncellenir.
  • Ürün resimleri ve özellikleri oluşturulur ve periyodik olarak otomatik güncellenir.
  • Stok, fiyat bilgileri otomatik güncellenir.
  • Sipariş bilgileri Omni E-Ticaret Panelinize aktarılır.
  • Sipariş durum bilgileri güncellenir.

Tüm Pazaryeri Entegrasyonlarımız

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters