Blog Filters
Picture for blog post Videolarla Ürünlerinize Hayat Verin
Tuesday, 4 April 2023

Videolarla Ürünlerinize Hayat Verin

Çok da uzun olmayan bir süre önce İnternet’ten video izlemek oldukça karmaşık bir işlemdi. Videonun doğru formatta olması ve videoyu izleyen kişinin de belirli bir programı yüklemesi gerekiyordu. Bunların ardından da bant genişliği sorunu geliyordu. Çoğu kullanıcı çevirmeli veya yavaş geniş bantlı bağlantılar kullanıyordu ve sonuç olarak da kullanıcı, videoyu indirip izleyemeden çok önce indirme işleminden vazgeçiyordu.

Zaman değişti, bant genişlikleri arttı ve teknoloji de gelişti. Günümüzün Youtube dünyasında herkes yüksek kalitedeki videolara hemen ulaşabiliyor.

Bu gücü çevrim içi mağazanız için kullanabilir ve mağazanıza ürün videoları ekleyerek her zamankinden daha fazla satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu sadece başlangıç, çünkü aşağıdaki alanlara da videolar ekleyebilirsiniz:

    • Kategori Sayfaları : Kategorilerin üst bilgi kısmına video eklemek, yeni ürünlerinizi, öne çıkan ürünlerinizi ve kullanılmakta olan ürünlerinizi göstermenin mükemmel bir yoludur.
    • Ürün Sayfaları : Ürününüze ait bir inceleme videosu koyarak müşterilerinize yalnızca ürün hakkında harika bir inceleme imkânı sağlamaz, aynı zamanda genellikle çevrim içi mağazalarda eksikliği duyulan kişisel etkileşim düzeyini de eklemiş olursunuz.
    • Müşteri Yorumları : Müşterileriniz mükemmel bir içerik kaynağı olabilir. Ürünlerinizin ve onları kullanan müşterilerinizin yer aldığı videoları kullanarak gerçekten de bir topluluk duygusu yaratacaksınız.

Bunlar video ve bir çevrim içi mağaza ile yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçı. Video kullanmanız gereken tartışmasız en iyi yer, ürün listelerinizdir. Kamerayla çok az tecrübeniz olması veya hiç olmaması sizi korkutmasın. Nasıl başlayacağınıza dair size birkaç yol göstereceğim.

1- Kamera

Yapacağınız ilk şey bir kamera satın almak. Kaset kullanılan eski bir kameranız varsa bunu bilgisayarınıza bağlamak ve dijital hale getirmek çok zor olacaktır. Bizim ise hızlı, yüksek kalitede ve dijital bir kameraya ihtiyacımız var. Eski kameranızı gün yüzüne çıkarıp video kalitesine bir bakabilirsiniz. Benim size önerim ise tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak, iyi kalitede videolar çeken, hızlı yükleme yapabilen ve çok az düzenleme yapmayı gerektiren yeni bir kamera almaktır. Örneğin, Flip Ultra Video Kamera video çekmenize, USB üzerinden bilgisayarınıza bağlamanıza ve görüntüyü kolayca indirmenize imkan sağlar. Fiyatları 110 dolar civarında başlamakla beraber Amazon sitesinden temin edilebilir.

2- Youtube hesabı açın

Elbette, videolarınızı 3dCart.com hesabınıza yükleyebilir ve daha sonra doğru bir şekilde görüntüleyebilmek için kod almakla uğraşabilirsiniz veya onları Youtube’a yükleyebilir ve bant genişliğiniz için onların ödeme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun en güzel yanı ise, videonuz ücretsiz olarak barındırılacak ve ayrıca Youtube’dan gelen arama isabet sayılarını da alacaksınız. Google’ın faydasını ikiye katlayın, hem de ücretsiz!

3- Video çekin

İzleyerek öğrenin. Youtube’daki bazı ürün incelemelerine bakın ve başkalarının bunu nasıl yaptığını görün. Videonuz 4 dakikanın altında olsun ve bunun müşterilerinize satış yapma fırsatı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ürünle ilgili gösterebileceğiniz her şeyi gösterin, ürünün tüm özelliklerinden bahsedin ve yapabiliyorsanız ürünün nasıl kullanıldığını gösterin.

4- Videolarınızı web sayfanıza dâhil edin

Youtube, videonuzu ürün veya kategori sayfanıza ekleyebilmeniz için size bir kod verebilecek harika bir özelliğe sahip.  Kodu kopyaladıktan sonra tek yapmanız gereken, web sitenizin ilgili kısmına yüklemek.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters