Blog Filters
Picture for blog post Yurtiçi Kargo Self Servis
Tuesday, 4 April 2023

Yurtiçi Kargo Self Servis

E- ticaret alanında başarılı olmanın büyük bir bölümü kargo hizmetlerinin etkili şekilde kullanılmasıdır. Müşterilere satılan ürünlerin hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlayan kargolardan, pratik ve etkili şekilde yararlanmak gerekir. Şirket hedeflerine ulaşmak ve sürekli satışlara ayak uydurmak için oldukça önemli olan bu adım, günümüzde çok farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Hem küçük hem de büyük çaplı işletme sahipleri için kargo işlemlerini kolaylaştıran olanaklardan birisi, Yurtiçi Kargo self servistir. Sizler için hazırladığımız yazımızda bu hizmetin detaylarına, iş başarısı için neden önemli olduğuna ve hizmet kapsamındaki olanaklara değineceğiz.

Yurtiçi Kargo Self Servis Hizmetleri Nelerdir?

Yurtiçi Kargo self servis hizmetlerinden faydalanmaya başlamak için tek gereken internet bağlantısıdır. Hizmet kapsamına başvuruda bulunduktan sonra self servisten hızla yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda sunulan hizmetler arasında ilk sırada, tek tek veya toplu sipariş girişi yer alır. Normal şartlar altında kargo şubelerinde uzun dakikalar sürecek olan bu işlem, internet üzerinden hızla halledilir. Birden fazla siparişin aynı anda girilmesi, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

 

Barkod basımı, hizmet kapsamında yararlanabileceğiniz özelliklerden bir diğeridir. Geçmişte kargo şubelerinde yapılan bu işlem, doğru teknolojik cihazlar yardımıyla istediğiniz her noktada tamamlanır. Ürünlerin kargolanması sürecinin daha hızlı hale gelmesini sağlar. İstediğiniz standartlara uygun bir paketleme hazırlamayı mümkün kılar.

 

Tek tuşla kurye çağırma imkanı, Yurtiçi Kargo self servis hizmetlerinin çığır açan özelliği olmuştur. Bu özellik, kargolamak istediğiniz siparişlerle birlikte şubelere gitme derdini ortadan kaldırır. İşinizi ister evinizden ister ofisinizden tamamlayabilirsiniz. Sipariş girişleri, barkod gibi işlemleri yaptıktan sonra kuryeyi çağırabilirsiniz. Kuryelerin kargoları teslim almak için gelmesi, toplu siparişler göndermeyi kolaylaştırır. Şirketinizin hızlı bir kargo prensibi benimsemesini sağlar.

 

Yurtiçi Kargo self servis sayesinde yapılabilen diğer işlemler arasında, tahsilat yönetimi, e- mail bilgilendirme, ürün ve hizmet seçimi, adres ve rapor yönetimi yer alır. Peki self servis hizmetlerinden yararlanmaya nasıl başlanır?

Yurtiçi Kargo Self Servis Nasıl Kullanılır?

Self servis kullanmaya başlamak için iki temel unsura ihtiyaç duyulur. İlk olarak şirketinizin Yurtiçi Kargo’nun bir müşterisi olması gerekir. İkinci olarak işletmeniz adına bir Self Servis uygulaması hesabının açılması beklenir. Hesap açım süreci için bölge müdürlükleri ile iletişimi geçilir.

 

Başvurunuz onaylandıktan sonra hizmetlerden yararlanmaya başlamak çok kolaydır. Self servis sayfasındaki açıklayıcı kategoriler ve takip edilmesi kolay yönergeler, yeni gönderi oluşturmayı hızlı hale getirir. Kargo işlemleri başlığı altında “Yeni Gönderi” ve “Teslim Listesi” seçenekleri bulunur. Yeni gönderiye tıkladığınızda açılan formdaki temel bilgileri doldurmanız beklenir. Gönderi girişlerinin toplu olarak yapılma imkanı bu noktada oldukça faydalıdır. Çünkü her yeni gönderide bu işlem adımlarını uygulamak zaman kaybı yaratabilir. Ancak birkaç gönderinin toplu olarak, arka arkaya girilmesi, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Daha önceki siparişler sisteme otomatik olarak kaydedilir. Bu özellik, daha öncesinde fatura düzenlenmiş bir kişiye gönderilen siparişlerde, varış şubesinin otomatik olarak doldurulmasını sağlar.

 

Toplu Gönderi Girme Olanakları

Şirketinizin ve satışlarınızın daha yüksek bir noktaya ulaştığı anda Excel yardımıyla giriş yapabilirsiniz. Yeni gönderi girişi yapılan ekrandan kolayca seçebileceğiniz Excel’den aktar olanağı bulunur. Yurtiçi Kargo self servis uygulamasının yüklediğiniz Excel dosyasını tanıması için belirli bir formatta hazırlanması gerekir. Exccel’den aktar başlığı altında dosya formatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Teknolojinin sunduğu bu kısa yolu kullanarak şirket başarınızı artırabilir, satışlarınızı sorunsuz çalışan bir sistem aracılığıyla gönderebilirsiniz.

 

Yurtiçi Kargo Self Servis Neden Önemli?

Kargo alanında önde gelen bir isim tarafından sunulan bu hizmet hem başarılı işletmeler hem de yeni başlayan şirketler tarafından kullanılır. Gönderdiğiniz siparişleri sürekli olarak izleyebileceğiniz platform, geçmiş gönderilerinizi incelemenize, günlük, haftalık ve aylık aktiviteleri takip etmenize olanak sağlar. Özet raporları inceleyerek genel durum hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Spesifik bir zaman aralığında gönderilen veya belirli bir müşteriye ait siparişleri arka arkaya sıralayabilirsiniz. Tüm bunları istediğiniz her noktadan yapabiliyor olmanız, Yurtiçi Kargo self servisin önemini gösterir.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters