1. E Ticaret
 2. Uygulamalar & Entegrasyonlar
 3. Pazaryeri Entegrasyonu İle E Ticaret Satışlarınız Artsın
pazaryerleri-entegrasyonu

Pazaryeri Entegrasyonu İle E Ticaret Satışlarınız Artsın

Pazaryeri Entegrasyonu, e ticaret kavramının hayatlarımızda yer kazanmasıyla duymaya başladığımız kavramlardan biridir.  Çoğumuzun fikren hâkim olsa da birebir tarifinde zorlandığı bu kavramı sizler için inceledik.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Günlük hayatta birden fazla ürün grubunu bir arada görebildiğimiz alışveriş mekanlarına Pazar adını veririz. Bu isimlendirmeden yola çıkarak dijital dünyada nasıl e ticaret gerçekleştiriyorsak aynı prensipte bir ortamın da var olabileceğini kolaylıkla ön görebiliriz. Birden fazla ürün grubunun, farklı markalardaki seçeneklerini aynı ara yüzde görebileceğiniz ortamlar da dijital bir Pazar olarak adlandırılabilir. Bu online pazaryerlerinin koordineli bir şekilde çalışması gerekir. Bu sağlanırken; satıcı ve müşteriler için de bu durum avantajlı hale gelmelidir. Bu avantajın uygulanabilirliği açısından ise, sağlam bir Pazaryeri entegrasyonu yazılımına gereksinim vardır.

pazaryeri entegrasyonu nedir

Trendyol, N11, Gittigidiyor gibi tanınırlığı yüksek e ticaret siteleri ve pazaryerleri , bahsedilen bu entegrasyon sistemleri sayesinde işletmeniz için size ticaret ara yüzü sağlamaktadır. Bunu sağlarken, işinizi kolaylaştırıyor olmanın hizmet bedelini ufak komisyon ve listeleme ücreti talebinde bulunur. Bu ödemeyi yapmanızı gerektiren avantajları ise yazının devamında inceleyebilirsiniz.

 

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

Öncelikle, trafiğin hızla arttığı eticaret döneminde marka bilinirliğinizi arttıracak bu atılımlar sayesinde, internet üzerinden alışveriş yapan müşteri potansiyeline de ulaşma imkânınız oldukça fazla olacaktır.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde sitenize hızlı bir şekilde yeni ürünler dâhil edebilir; eş zamanlı olarak ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz.

Ulaşım ağınızı arttıracak miktarda, Pazaryeri entegrasyonu sayesinde reklam için daha geniş hacme sahip olursunuz. Marka ve ürünlerinizi tanıtmak çok daha kolay bir hale gelir. Artan müşteri potansiyeli ve site içi trafik yoğunluğuyla daha çok insana ulaşma imkânı elde edersiniz.

N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon ve Trendyol gibi alanında güçlü sahalarda görünür bir eticaret sitesi olmak için pazaryeri entegrasyonuna önem vermelisiniz. Pazaryeri entegrasyonu konusunda atacağınız adımlar sayesinde işinizi yönettiğiniz birbirinden farklı kanallarda tek bir ekran üzerinden iş kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşinizin gerekliliği olan envanter izlemesini, fatura işlemleri gibi ön muhasebe faaliyetlerini yönetirken de zorlanmazsınız. Tüm bu takipleri gerçekleştirirken kolay ara yüzlerde çalışma keyfini sürerken; işinizi internet olan her lokasyondan kolayca yürütebilirsiniz. Hızla değişen dünyada işinizi dijital dünyaya taşımak başarının temel adımı olsa da son aşama asla değildir. Online ticaret içerisinde de kendinizi ve işinizi geliştirecek kanalları, sistem ve teknolojileri takipte kalmayı ihmal etmeyin.

 

Şimdi Ücretsiz Dene!

  Adınız *

  Firma Adı

  E-Posta Adresiniz *

  Telefon *

  OmniTicaret, Türkiye'nin Yeni Nesil
  E-Ticaret Çözümü
  Siz de 2000'in üzerinde müşterimizin arasına katılın! OmniTicaret ile yeni nesil e-ticaret deneyimini yaşayın
  Ücretsiz Dene