Türkiye'nin Yeni Nesil

E-Ticaret

Çözümü

Türkiye'deki sunucularda barındırılan ve geliştirilen 100% Yerli E-ticaret Yazılımı

ÜCRETSİZ DENE
Pazaryeri Entegrasyonları
KISA SÜREDE
ONLİNE MAĞAZANI AÇ!
15 GÜN ÜCRETSİZ DENE!
ÜCRETSİZ DENE • 15 GÜN ÜCRETSİZ DENE! • HEMEN BAŞLA!
Your Dream E-Commerce
Landing Server Güçlü Alt Yapı

Yerli sunucularda barınan ve geliştirilen 100% yerli yazılım

Landing Responsive Interface 100% Mobil Uyumlu Arayüz

Mobile-first yaklaşımımız ile tüm cihazlarda tek arayüz, 100% uyum

Landing Market Place Pazaryeri Entegrasyonları

N11, Hepsiburada, Trendyol gibi platformlar ile sorunsuz entegrasyon

Landing Logistic Integrations Özel Teknik Destek

Uzman ekibimizle iletişime geçerek her konuda destek alabilirsiniz.

Landing Technical Support Banka & Lojistik Entegrasyon

En popüler sanal pos uygulamaları ve kargo firmaları ile tam entegrasyon

Landing Camping Modules Gelişmiş Kampanya Modülü

Modüler senaryo yönetimi ile farklı kampanyalar hazırlayabilirsiniz

E-ticaret; online olarak yapılan tüm ticari işlemleri ifade eder. Yani internet üzerinden yapılan her türlü alış ve satış işlemi E-ticaret kapsamındadır. Son yıllarda E-ticaret sitelerine olan ilginin artması sonucu artık birçok insan fiziki mağazalarını online ortama taşıyor. E-ticaret, online satış,sosyal medya üzerinden satış gibi farklı kanalları kullanarak kar oranlarını arttıran şirketler,doğru pazarlama stratejileri ile diğerlerinden bir adım öne çıkıyor ve her geçen gün büyümeyedevam ediyor. Rakiplerinden geri kalmak istemeyen yüzlerce marka, her yıl e-ticaret siteleri üzerinden satışlarını gerçekleştiriyor ve kar oranlarını her yıl kat be kat arttırıyor. Bu güçlüyarışta geride kalmayı istemezsiniz. Şimdi size sunduğumuz avantajlı E-ticaret paketlerini inceleyin ve fırsatlardan yararlanın! E-ticarete iyi bir başlangıç yapmak için doğru yerdesiniz…

Omni-Channel E-Ticaret is at OmniEticaret!

In addition to a solid and reliable infrastructure, a user-friendly design and interface to reach your target audience, You need marketing methods managed with the right strategy. You are in the right place for this.

%100 Yerli ve Gelişmiş E-Ticaret Yazılımı

Benzersiz ve esnek E-ticaret altyapımız ile siz de başarıyı hızlıca yakalayabilirsiniz.

Gelişmiş Özellikler
 • Gelişmiş E-Ticaret Raporlama Sistemi: Tüm pazaryerleri satışlarınız, satış kaynakları, en çok satılan ürünleriniz ve kategorileri hakkında detaylı raporlar oluşturabilir, daha sonra bu raporlarınızı analiz edebilirsiniz.
 • XML Entagrasyonu: Ürün sınırı olmadan XML içerisinde olan tüm ürünleri E-ticaret sitenizde listeleyebilirsiniz.
 • SEO Uyumlu Altyapı: Omni E-Ticaret SEO ekibiyle oluşturulan altyapı sayesinde, sitenizi Google kurallarına uygun olarak SEO uyumlu eticaret sitenizi kurabilir, istenilen trafiği sitenize çekebilirsiniz.
 • Sınırsız Disk Alanı: 10 TB büyüklüğündeki paket sayesinde sitenize istediğiniz ölçüde ürün, kategori ve görseller ekleyebilirsiniz.
Pazaryeri Entegrasyonu
 • Çift Taraflı Entegrasyon Sistemi: Sitenizde bulunan ürün bilgilerini pazaryerlerine doğrudan ve eksiksiz aktararak; gelen siparişlerinizin pazaryerlerinden eticaret panelinize iletilmesini sağlar.
 • Otomatik Görevlendirme Sistemi: Tanımladığınız görevlere göre E-ticaret sitenizden pazaryerine ve pazaryerinden E-ticaret sitenize veri aktarımı yapılmasını sağlar.
 • Stok takibi: Tek panel üzerinden toplamda 8 farklı pazaryerlerinden gönderdiğiniz ürünlerin depo stoklarını panelinizden görüp, onları kolayca yönetebilirsiniz.
 • Farklı Fiyat Tanımlama Özelliği: Her bir pazaryeri için ürün veya kategori bazlı ürün fiyatlarını yönetebilir, eticaret sitenizde 10 TL olan herhangi bir ürünü pazaryerinde 20 TL olarak satışa sunabilirsiniz.
Erp / Muhasebe Entegrasyonları
 • Otomatik Veri Aktarımı: Tanımlanan görev sürelerinde muhasebe programınız ile e-ticaret siteniz arasında otomatik olarak veri aktarımı sağlanmaktadır.
 • E-Ticaret Satış Yönetimi: e-ticaret siteniz ve pazaryerinden yapılan satışlarınızın muhasebe/ERP programına aktarımını sağlamaktadır.
 • Stok & Envanter Aktarımı: Ürün, kategori, stok, fiyat bilgilerinizin eksiksiz olarak e-ticaret sitenize aktarılmasını sağlamaktadır.
 • E-Fatura Sistem Entegrasyonu: Altyapısı sayesinde siparişleriniz için kendi E-Fatura sisteminizi oluşturabilir, kolaylıkla faturalarınızı kesebilirsiniz.
Satış / Pazarlama Sistemleri
 • WhatsApp Sipariş Hattı: Ürün veya kategori sayfanıza WhatsApp butonu ekleyerek, eticaret sitenizin daha fazla gelir elde etmesine yardımcı olur.
 • Dijital Pazarlama Entegrasyonları: Google, Yandex gibi arama motorları ile ve Criteo, Facebook, Instagram gibi sosyal medya pazarlama araçlarından gelen siparişleri e ticaret sitenize aktararak kolay raporlama yapmanıza yardımcı olur.
 • Gelişmiş E-Ticaret SEO Paneli: Ürün, kategori, filtre gibi bir çok alanın SEO bilgilerini tek bir panel üzerinden yönetebilir, toplu olarak meta etiketlerinin atamasını yapabilirsiniz.
 • Yapısal Veri Kodlaması: Ürün ve kategorilerinizde yer alan önemli ve dikkat çekici bilgileri Google’a aktararak, e ticaret sitenizin reklamlarda ve SEO çalışmalarında ön plana çıkmasını sağlar.
Ödeme Sistemi Çözümleri
 • D Güvenli Ödeme; Müşterilerinizin kredi kartları ile yapacağı ödemeleri 3D Secure kapsamında sağlarsınız.
 • Geniş Çözüm Ağı: Tüm bankaların sanal posları ve ortak ödeme alt yapılarıyla entegre olabilmektedir.
 • Kolay Sanal Pos Uygulaması: Sadece tek bir ekrandan kolaylıkla sanal pos entegrasyonu yapabilirsiniz.
 • Alternatif Ödeme Sistemleri: Kapıda ödeme, havele-eft şeklinde bir çok alternatif ödeme sistemi kullanabilirsiniz.
Kargo Entegrasyonu
 • Tam Entegrasyon sistemi: Sipariş bilgisini kargo firmasına aktararak, gönderilen siparişlerin durumunu kargo firmasından entegrasyon ile kolaylıkla öğrenmenizi sağlar.
 • Kolay Kargo Takibi: Siparişlerinizin kargo bilgileri otomatik olarak sisteme yansır, böylece müşterileriniz ile kolaylıkla kargo takibi yapabilirsiniz.
 • Barkod Sistemi: Her bir sipariş için özel kargo barkodu oluşturulur, böylelikle ek hiçbir bilgiye ihtiyaç duymadan bu sipariş barkodunu müşterinize gönderebilirsiniz.
 • Uygun Fiyat Avantajı: Kargo firmaları olan iş birliklerimiz sayesinde, lojistik hizmetlerinizi daha uygun ücretlerle sağlayabilirsiniz.
Müşteri Yorumları
Sık Sorulan E-Ticaret Soruları
Sitenize sınırsız sayıda XML yükleyebilirsiniz. Omni E-ticaret olarak 1 adet XML’i ücretsiz bir şekilde sunuyoruz.
Sunulan trafik, web alanı, entegrasyon çözümleri, müşteri teknik destek kısmı ve sunulan tasarımlar gibi bir çok etkene bağlı olarak firmalar E-Ticaret paketlerinin ücretini belirlemektedir. E-ticaret paketlerimiz her bütçeye uygun fiyat avantajları ile (yıllık) size ulaşıyor. Entegrasyon ve özel tasarım çözümü istemeniz halinde ek ücretlendirme söz konusu olmaktadır.
Türkiye’nin önde gelen 7 kargo firmasıyla çift taraflı entegrasyonumuz mevcut. Bu firmalar; Yurt İçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo, PTT Kargo, UPS Kargo, DHL Kargo. Kargo entegrasyonu sayesinde panel üzerinden siparişlere kargo barkodu çıktısı alabilir ve ek hiçbir bilgiye ihtiyaç duymadan ürünü kargoya verebilirsiniz.
Netsis, Logo, Mikro, Nebim, SAP, Microsoft Nav ve Microsoft CRM, muhasebe ve CRM programlarıyla entegrasyonumuz bulunmaktadır.
E-Fatura hizmeti sunan yasal kurumdan üyelik aldıktan sonra; Omni E-Ticaret yönetim panelinizden Entegrasyonlar - E-Fatura Entegrasyon menüsüne giriş yapıp gerekli alanları doldurarak E-Fatura entegrasyonunuzu kolayca yapabilirsiniz.
E-ticaret yapmak için bir web sitesine ve alan adına ihtiyaç duyulur. Ürünlerinizin niteliği doğrultusunda farklı tasarımlarda web siteleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise tedarikçi firmalarla anlaşılması gerekir. Bununla birlikte bu noktada kullanıcıların ödeme yapabilmesi için bir ödeme hizmeti sağlayıcısı ile anlaşmak da önemlidir. Aynı zamanda kullanıcıların güvenliği açısından web sitenizin bir güvenlik sertifikası (SSL) olması önem taşır. Bu gibi adımlarla uğraşmak istemeyen girişimciler ise hazır e-ticaret paketlerinden faydalanabilir.
E-ticaret alanında birçok farklı kategoride ürün satmak mümkündür. Genel olarak ise kadın, erkek ve çocuk kıyafetleri, bebek giyim ürünleri, kozmetik ürünler, evcil hayvan ürünleri, teknolojik ürünler, dekoratif ürünler, spor ürünleri, otomobil aksesuarları gibi ürünler en çok satılan ürünler arasında yer alır.
Bireysel ya da şirket olarak bir e-ticaret sitesi kurmanın çeşitli aşamaları bulunur. Bu noktada ticaret yapılacak sektörün belirlenmesi ilk adımdır. Satacağınız ürün gruplarını belirledikten sonra sitenizin tasarımını bu doğrultuda oluşturabilirsiniz. Daha sonra kargo ve lojistik altyapılarının hazırlanması gerekir. Ardından ödeme sağlayıcısı hizmeti alarak, e-ticaret sitesi kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.
Genel olarak e-ticaret, çeşitli ürün ve hizmetlerin internet siteleri üzerinden online olarak satışa sunulmasını kapsar. Yani kısaca e-ticaret, geleneksel ticaretin sanal ortam üzerinden yapılması anlamını taşır.
Stoksuz e-ticaret yöntemi dropshipping olarak adlandırılır. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen bu yöntemde, e-ticaret şirketleri, müşterilerden sipariş kabul eder fakat ellerinde stok bulundurmaz. Bunun yerine stok, tedarikçi firmalar tarafından sağlanır.
E-ticaret, ticaretin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi anlamına gelir. E-ticaretin genel olarak birçok avantajı mevcuttur. Bu sayede kullanıcılar, mağazalara gitmeden, 7/24 online platformlar üzerinden diledikleri ürün ve hizmete erişim sağlayabilir.
Amazon üzerinden e-ticaret yapmanın adımları şu şekildedir: Öncelikle Seller Center üzerinden bir satış hesabı açılması gerekir. Daha sonra Amazon üzerinden satış yapmak için gerekli bilgi ve belgelerin paylaşılması gerekir. Ardından satış yapacağınız ürünleri belirtebilir ve satış yapmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.
Trendyol üzerinden e-ticaret yapmak için öncelikle başvuru yapılması ve ardından talep edilen belgelerin sisteme yüklenmesi gerekir. Başvuru işlemlerinin ardından yaklaşık bir hafta içinde e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.
Sermayesiz bir şekilde e-ticaret yapmak için dropshipping yönteminden yararlanmak mümkündür. Genellikle bir depo ya da stok masrafı olmadığı için bu yöntem için daha az sermaye yeterlidir. Ancak bu noktada bir entegre sistemi uygulanması ve XML linki satın alınması gerekir. Bu aşamada dropshipping yapmak için XML bayiliği veren firmalarla anlaşabilirsiniz.
E-ticaret uzmanı olmak için pazarlama, satış, arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlama ve metin yazarlığı gibi birçok konuda bilgi sahibi olmanın yanı sıra en az lise mezunu olmak da gerekir.
E-ticaret sayesinde yüksek kazançlar sağlamak mümkündür. Hatta birçok marka cirosunu büyük bir kısmını online satışlar üzerinden elde eder. Ancak doğru sektöre ve doğru şekilde girilmesi gerekir. E-ticaret üzerinden kazanılacak tutarda kesin bir rakam söylemek güçtür.
E-ticaret uzmanının birçok görev ve sorumluluğu bulunur. Ancak genel olarak e-ticaret uzmanları, günlük web trafiğini ölçerek, satış verilerini analiz eder. Ayrıca e-ticaret uzmanları markaların tüm dijital pazarlama ve iletişim faaliyetlerini kurgulayarak, internet stratejilerini kontrol etmekle de sorumludur.
E-ticaret ortamında genellikle e-fatura kesilir. E-fatura kesmek için İnteraktif Vergi Dairesi sistemini kullanabilirsiniz. Bu noktada alıcı bilgileri, ürün bilgileri ve hizmet bilgilerini gerekli forma ekleyerek fatura işlemini hızlı bir şekilde tamamlamanız mümkündür.
E-ticaret için gereken birden fazla belge mevcuttur. Genel olarak bir e-ticaret şirketi için resmi kuruluş işlemlerinde vergi dairesi, ticaret odası ve sosyal güvenlik kurumu kayıtları otomatik olarak gerçekleşir. Bu gibi işlemlerin ardından ise vergi levhası alınır.
E-ticarete başlamak için öncelikle e-ticaret platformu seçerek, satacağınız ürünleri ve hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonra bir tedarikçi firma ile anlaşarak, ödeme sağlayıcı hizmetlerinden yararlanmanız gerekir. Ardından mağazanıza bir isim vererek alan adınızı alabilir ve pazarlama kampanyalarınızı başlatabilirsiniz.
Bu uyarı, kredi kartınızın internet üzerinden yapılacak işlemlere ve online alıverişe kapalı olduğu anlamına gelir. Bu özelliği değiştirmek için bankanızın web sitesine girerek ya da doğrudan bankanız ile iletişime geçerek kartınızı e-ticaret işlemlerine açık hale getirebilirsiniz.
E-ticaret şirketi kurmak için çeşitli prosedürlerin yerine getirilmelidir. Bu kapsamda verilen Nace kodunun vergi levhalarına işletilmesi gerekir. Bu kod ekonomik faaliyetlerin dünya standartlarında tanımlanmasını sağlamak için kullanılır. Bunun dışında e-ticaret şirketi kurmak için bir muhasebeci ve mali müşavir ile anlaşılması gerekir. Çünkü şirket kurma sürecini bu gibi meslek grupları yönetir. Bu bilgiler ışığında kuracağınız şirket türüne karar vererek, gerekli işlemleri tamamlayabilirsiniz.
E-ticaret vergisi şirketlerin aylık olarak ödemekle yükümlü olduğu bir vergidir. E-ticaret vergisi aylık olarak yapılan satışların %1, %8 ya da %18’i olarak hesaplanır.
E-ticaret alanında eğitim programı sağlayan kurumlara başvurarak e-ticaret sertifikası alabilirsiniz. Bu sertifika sayesinde ise iş yaşamınıza, bütün süreçlere hâkim bir şekilde başlamanız mümkündür.
Omni E-ticaret olarak bir yıllık trafik limitini 10 TB/yıl olarak sunmaktayız. Bir e-ticaret sitesi ortalama bir ayda 1500-2000 ziyaretçi almaktadır ve bu verilere göre ortalama olarak harcadığı trafik limiti 500 GB olarak hesaplandığı düşünülürse Omni E-ticaretin sunmuş olduğu trafik limiti bir yıl için yeterli limiti fazlasıyla sunmuş olmaktadır.
back to top
Filters