Blog Filters
Picture for blog post E-ticarette Lojistik Yöntemi Neden Önemlidir?
Tuesday, 4 April 2023

E-ticarette Lojistik Yöntemi Neden Önemlidir?

E-ticaret, artan sayıda müşteri tarafından tercih edilen uygun bir alışveriş yöntemidir. Online mağazalarda mevcut olan mallar, tüm dünyadaki ulaşım ağının lojistik ortakları arasındaki işbirliği sayesinde taşınıyor ve teslim ediliyor. Ulaşım şartlarının iyileşmesi ise farklı üreticilerin daha fazla ürününü dünya üzerindeki birbirinden farklı ​​alıcılarına kolay ve kısa sürede ulaşmasını sağlar.

Avrupa’da çeşitli türlerde mal üreten firmalar artık ürünlerini online olarak, mağazalarda ya da  diğer web siteleri üzerinden ilan edebilir ve satabilirler. Bu ürünler, ülkelere ve bölgelere Avrupa ağının yerel ortak şirketleri tarafından nakliye için teslim edilir. Bu, artan sayıda Avrupalı ​​müşterinin evlerini terk etmeden e ticaret yardımıyla alışveriş yapmayı seçmesine olanak tanıyor. Hızlı, kolay sipariş vermenin ve online ödemenin yanı sıra diğer avantajlar, gereksinimlere uymuyorsa bir ürünün iade edilmesini de içerir. Ayrıca hızlı teslimat şartları ve daha büyük siparişler için ücretsiz teslimat seçeneğini de unutmamak lazım!

Ürünlerin Alıcılara Hızlı Teslimi

E ticaret için lojistik hizmetleri, fiziksel mağazalardan, E-ticaret mağazalarına kadar çok hızlı bir değişim göstermektedir. Ürünleri, dağıtım merkezleriyle dağıtma pratiğinin ardından, günümüzde daha fazla sayıda mağaza işletme sahipleri, ürünlerini yalnızca sanla pazarlardan satmayı tercih ediyor. Ürünleri  depolarında tutarak, oradan da Avrupa lojistik ağının üye şirketleri tarafından alıcılarına taşıyor.

Ürünlerin müşterilere teslimi ise, E-ticaretin temel bir bileşenidir. Ürünlerin alıcılara hızlı bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için, müşterilerin satın aldıkları ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde almalarına yardımcı olacak Avrupa ağının lojistik nakliye hizmetlerine güveniyor.

Lojistik şirketleri sadece müşterilere teslimat yapmıyor; ayrıca farklı ürün türleri için gerekli tüm stoklama ve saklama koşullarına sahip depo ve depolama çözümleri sunuyorlar. Gerekli olduğunda, lojistik şirketi, satın alınan, siparişi veren ve satın alan ürünleri, ülkeye ve varış yerine online olarak sipariş eden müşteriye teslim edebilir. IFA üyesi şirketler arasındaki işbirliği, Avrupa’nın çeşitli yerlerine daha küçük paketler için kullanılan kombine grupaj taşımacılığı hizmetine izin vermektedir.

Lojistik Depolama Operasyonları

Online olarak sunulan ürünlerin fiyatlarını korumak için, e ticaret işletme sahipleri tuğla ve harç depoları bulundurmak zorunda kalmamalarından dolayı para tasarrufu sağlarlar. Ayrıca, Avrupa çapında grupaj taşıma hizmetinin lojistik depolama operasyonları için modern prensipler, düşük fiyatları sürdürme kabiliyetine yol açan avantajlara katkıda bulunmaktadır. Optimizasyon yöntemlerinin uygulanması için veri tabanının korunmasını sağlar.  Stoklar ve depolar arasında işbirliği yaparak, gerektiğinde yenilenirler. Her bir lojistik deposundaki personelin büyük bir kısmı, veri tabanlarını korumalarını ve yönetmelerini ve depolama işlemlerini ve sağlanan diğer hizmetleri optimize etmelerini sağlayan yüksek bir eğitime sahiptir. Lojistik depolarında kullanılan yazılım, depolama akışının görselleştirilmesine, simülasyonuna, analizine ve optimizasyonuna ve işletme maliyetlerinin düşürülmesine izin verir.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters