Blog Filters
Picture for blog post E-Ticaret Sitenize Müşterileriniz Yorum Yapsın
Tuesday, 4 April 2023

E-Ticaret Sitenize Müşterileriniz Yorum Yapsın

E ticaret sitenize müşterilerinizin markanız ve firmanızla ilgili yapmış olduğu yorumlar satış oranınızı ciddi oranda etkiler. Müşterileriniz tarafından yapılan olumlu ya da olumsuz yorumlar siteniz ve firmanız için de oldukça mühimdir. Yapılan her bir olumlu yorum, özellikle sitenizi ilk kez ziyaret eden müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olacaktır. Müşterilerinizden gelecek yorumlar bu kadar önemli iken e-ticaret siteniz için yorum almanız pek de kolay olmayacaktır. Bunu sağlayacak püf noktaları bu blog yazımızda sizlerle paylaştık.

Ürünlerinizin incelendiği sayfalarda, müşterilerinizin ürünlerinize yorum bırakabilmesi için yorum bırakma bölümü bulunmalı ve bu bölümlere ulaşmak kolay olmalı. Eğer müşterinizin yorum bırakması onu yoracak bir şekilde olursa, uğraşmak istemeyebilir ve yorum bırakmaktan vazgeçebilirler.

Yorum bırakılması için e ticaret sistenize giriş yapmaları gerekecektir. Bu yüzden sisteme giriş sırasında detaylı bilgiler talep etmeyin! Ad, soyad ve e-mail adresleri bunun için yeterli olacaktır. Müşterilerinizden sisteme giriş esnasında detaylı ve fazla bilgi istemeniz onları kaçırabilir.

E ticaret siteniz üzerinden satın aldıkları ürün sonrasında ürün ve siteniz için bir puanlama sistemi kullanın. Puanlama işi kısa süreceğinden müşterinizin rahatlıkla puanlama yapacaktır. Puanlama sistemi ile müşterileriniz ürünleri alırken ürün puanını göz önünde bulundurabilecektir.

e ticaret sitesi müşteri yorum puanları

Hepsiburada müşteri yorumları puanı

Müşterilerinize e-posta gönderin ve sizi tercih ettikleri için onlara teşekkür edin. Göndermiş olduğunuz e postalar da müşterilerinizden satın almış oldukları ürünler ile ilgili fotoğraf paylaşmalarını rica edin. Görsellerde desteklenen yorumlar müşterilerinizin güvenini kazanmanıza fazlasıyla yardımcı olacaktır.

E ticaret sitenize ürünleriniz için yapılmış yorumlar sizin onayınızdan mutlaka geçsin. Sitenizin ayarlarından veya kodlarından yorum onaylama kısmını rahatlıkla yapabilirsiniz. Yayınlayamayacağınız yorumları eleyin. Karşınıza çıkan her yorumu elemeyin. Olumlu yorumlar sizin için çok değerlidir fakat sadece olumlu yorumlara yer vermeyin olumsuz yorumları da sitenizde yayınlayın. Sadece yayınlanması sakıncalı yorumları eleyin.

e ticaret sitesi müşteri yorumları

Müşterilerinizin yapmış olduğu olumlu veya olumsuz tüm yorumları siteniz üzerinden yanıtlayın. Müşterilerinize yorumlarının sizin için ne kadar değerli olduğunu onlara hissettirin.

Siteniz üzerinden yapılan yorumların Google Müşteri Memnuniyeti Entegrasyonu ile yapılmasını sağlayın. Bu şekilde siteniz Google Trusted Store özelliği de kazanmış olacaktır. Bu özellik sitenizin güvenirliğini daha da arttıracaktır.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters