Blog Filters
Picture for blog post Sayfa Trafiğini Artırmak için 7 Sosyal Araç
Tuesday, 4 April 2023

Sayfa Trafiğini Artırmak için 7 Sosyal Araç

Günümüz kablolu dünyasında, trafiği sitenize çekmenin en etkili stratejilerinden biri sosyal medyadır.

Sosyal Medya araçlarının e ticaret içerisine dâhil edilmesi, e ticaret yapanlar için sosyal ağlar üzerinden potansiyel müşterilere ulaşmak, site trafiğini ve satışları artırmak amacıyla kolay, basit ama yenilikçi bir yol sağlayabilir.

1) Facebook Mağazası ile takipçilerinize satış yapın

Sosyal medya stratejinizin bir parçası olarak, işletmeniz için bir Facebook Sayfası eklemeli ve bunu mağazanızın reklamını yapmak için kullanmalısınız. Çoğu müşterinin hâlihazırda kişisel bir Facebook hesabı var ve bu müşteriler güncellemelere göz atmak veya mağazanızda benzer ilgi alanlarına sahip diğer müşterilerle tanışmak için işletmenizin “takipçileri” olacak.

facebook-magazasi-ile-satis-yapin

Facebook Mağazasını, Facebook sayfanıza bir uygulama olarak ekleyebilir ve çevrim içi mağazanızı kendi sekmesinde doğrudan Facebook Takipçi Sayfanıza bağlayabilirsiniz. Belirli bir kategorideki ürünler, Ev Ürünleri veya “İndirimdekiler” gibi hangi ürünlerin görüntüleneceğini seçin. Dahası, bağlı şirketlerinize Facebook sayfalarında kendi çevrim içi mağazalarını oluşturma becerisini kazandırabilir ve hangi ürünlerin gösterileceğini seçebilirsiniz.

2) Sanal mağaza promosyonlarınızı ve ürünlerinizi tweetleyin

Şüphesiz, bugün İnternet’teki en büyük iki sosyal medya sitesi Facebook ve Twitter’dır. Emrinize amade sosyal ağ becerileri sayesinde, kulaktan kulağa reklamların asla yaklaşamayacağı bir ortamda takipçilerinize ve arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. Bu becerileri kendi avantajınıza kullanın! Örneğin, işletmeniz ve ürün teklifleriniz hakkında tweet atın. Promosyonlarınızı tweet ile duyurun ve twitter takipçilerinizi (ve onların da takipçilerini) mağazanıza çekin.

Twitter birçok işletme sahibi için hala soyut bir kavram olabilir, ancak bu güçlü araç, onların çevrim içi işlerine daha fazla satış getirebileceğinden dolayı göz ardı edilmemelidir.

3) Müşterileriniz için blog oluşturun

Çoğu insan blog’ların çevrim içi günlükler olduğunu düşünür. Ancak, sizin gibi işletme sahipleri için bir blog, müşterilerinizi mağazanızın haberleri ve güncellemeleri hakkında “kendinize yakın” tutmak için güçlü bir araç olabilir! Yeni çıkacak ürünlerinizle ilgili haberler vermek için bir blog kullanın. Ürünlerinizin nasıl kullanılabileceği hakkında bazı fikirler yazın veya müşterilerinize mağazanızdaki yeni özelliklerle ilgili güncellemeleri bildirin.

Tüm çevrim içi mağazaların yaptıkları işle ilgili bir blog oluşturmasına yardım etmek amacıyla e ticaret platformları yerleşik bir blog çözümü sunuyor. Bu sayede, basit ancak güçlü blog araçlarıyla, işletme sahiplerinin blog oluşturma veya wordpress veya blogger gibi ayrı bir çözümü yönetme sürecini çözmeleri gerekmiyor.

4) YouTube Video Entegrasyonu

Ürün sayfalarınıza video görüntüleri ekleyerek ürünlerinizi canlı hale getirip ziyaretçilerinizin deneyimini geliştirin. Ürün görüntüleri önemlidir, ancak ürününüze ait tam hareketli bir video, onu müşterilerinize satmanıza gerçekten yardımcı olabilir.

5) Sosyal İmleme

Sitenizi ziyaret edenler, her zaman girdikleri anda ürün satın almayabilir, ancak satın almaya hazır olduklarında büyük olasılıkla mağazanıza geri dönecektir. Ürünlerinize sosyal imleme özelliği ekleyerek ziyaretçilerinizin beğendikleri ürünlere geri dönmelerini kolaylaştırın!

6) Facebook “Beğen” Butonu

Ürünlerinize Facebook “Beğen” butonu ekleyip müşterilerinizin ürünlerinizi sizin için Facebook sayfalarında tanıtmasını sağlayın. Müşterilerinizin arkadaşları bunu görebilir ve belki de müşteriniz olmak için ürüne yeterince ilgi gösterebilir!

7) Mobil uygulamaları kullanın

Cep telefonları günümüzde sadece telefon olmaktan çok daha fazlası anlamına geliyor. Aslında, bunlar esas olarak tüketiciler tarafından ürünleri, bilgileri ve yorumları gerçek hayattaki arkadaşlarıyla paylaşmak için kullanılan ve Web tarama özelliklerine sahip el bilgisayarlarıdır.

3dcart’ın mobil kullanıma hazır temaları, sitenizden bir iPhone veya kullandıkları akıllı telefonla alışveriş yapan ziyaretçiler için eksiksiz bir mobil arayüz sağlar. Bu arayüz, Ana Sayfa, Ürünler, Kategoriler, Sepeti Görüntüle ve Ödeme sayfaları için optimize edilmiş sayfaları içerir. Ziyaretçiler, tamamı cep telefonlarından olmak üzere ürünleri kolaylıkla inceleyebilir, sepetlerine atabilir ve ödemelerini yapabilir.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters