Blog Filters
Picture for blog post Black Friday Kampanyası İle Sayfa Trafiğiniz Artsın!
Tuesday, 4 April 2023

Black Friday Kampanyası İle Sayfa Trafiğiniz Artsın!

Son yılların en trend alışveriş şöleni olan Black Friday kampanyası bu yıl da alışveriş tutkunları tarafından heyecanla bekleniyor. Ticaret dünyasına yeni bir soluk getirerek büyük bir yankı uyandıran bu kısa süreli dev indirim günleri işletme sahiplerinin de son derece önem verdiği, satış faaliyetlerini arttırmak için büyük emekler sarf ettiği bir dönem haline geldi. Bu dönemde yapılacak doğru stratejiler bu etkinlikten maksimum fayda alınarak çıkılmasını sağlayabilir. Bu çılgın etkinlikte dikkati en çok tüketicilerin büyük rağbet gösterdiği e ticaret siteleri çekiyor. E ticaret sitenizde yayınlayacağınız reklamlar ve kampanya duyurularıyla sitenizi zenginleştirmeniz satışlarınızda büyük bir artışa sebep olacaktır. Sayfanızda kullanacağınız görseller, bu görsellerin kalitesinden tutun kullandığınız renklerin tonuna kadar her detayın ayrı ayrı önemi var. Sayfanın her açıdan müşterilerin ilgisini çekecek zenginlik ve donanıma sahip olması beraberinde başarıyı da getirecektir. Yapacağınız kampanyanın kalitesiyle doğru orantılı olarak satış miktarınız da artacaktır.

2019 Black Friday Kampanyası İçin E Ticaret Firmalarına Öneriler

Tüm büyük markaların bu büyük bir ilgiyle beklediği Black Friday kampanyası kısa süreli olmasından dolayı yapılması gerekenler son ana bırakılmadan özenle tasarlanmalı. Rakip şirketlerden farklı olduğunuzu tüketiciye göstermek ve bu etkinlik bittikten sonra da sadık ve kalıcı müşteri kitlesini yakalamak için büyük adımlar atmalısınız. Bunun için öncelikle kaliteli bir ekibe ihtiyacınız var. Kuracağınız bu ekip koordineli olmalı ve büyük bir dayanışma içerisinde yapmak istediğiniz kampanyalara odaklanarak hayal ettiğiniz Black Friday’i yaşayabilirsiniz. Sitenizin kontrolü ve site içerisindeki düzenlemeleri yaparken kendi tarzınıza en uygun e ticaret sitesini oluşturmalısınız. Tüketiciler ve markalar için şahane bir fırsat yaratan Black Friday’de başarıyı yakalamak için sayfanızda öncelikle en iyi ürünlerinizi göstermelisiniz. Akıllı bir pazarlamanın yolu ise hedefli bir pazarlamadan geçer. Bunun için satışa çıkardığınız ürünlerin doğru tüketiciye hitap edeceğinden emin olmalısınız. Müşterilerinizin ihtiyacına uygun olarak göndereceğiniz Black Friday mesajları da çok önemli. Bu mesajları anlaşılır bir şekilde, doğru kelime ve cümle seçimleriyle desteklemelisiniz. Ayrıca Black Friday kampanyası için gizem yaratmak ve tüketicilerde merak uyandırmak için de kampanyalarınız da kullanacağınız akılcı stratejiler e ticaret firmanıza büyük katkılar sağlayacaktır.

Black Friday kampanya önerileri

Black Friday Nasıl Başladı?

İlk olarak ABD’nin Philadelpia kentinde başlayan ve her yıl kasım ayının dördüncü perşembesinde kutlanan Şükran Gününden sonraki cuma günü gelenek haline gelen bu büyük alışveriş festivalinde şirketler adeta indirimlerinde yarışmaya başladılar. Şükran Gününden sonra kutlanan bugün de özellikle trafikte ciddi yoğunluk artışı meydana geliyor. Alışveriş merkezleri tıka basa dolarken işletmelerde bu durumdan büyük kazançlar elde ediyor. Hatta ‘Kara Cuma’ anlamına gelen bu ismin de buradan geldiğine dair rivayetler bulunmakta. Alışveriş sırasında yaşanan izdihamları çağrıştırması adına bu ismi aldığı söyleniyor. ABD’den sonra Kanada ve tüm dünyaya yayılan bu çılgın indirim günleri ülkemizde de farklı isimlerle müşterilerin ilgisini çekmeye başladı.

Sonuç

‘Şahane Cuma’ ‘Efsane Cuma’ gibi isimlerle duyduğumuz ve ünlü markaların yaptığı büyük indirimlerden faydalandığımız ve son dönemlerde rekor satışlarla adından sıklıkla söz ettiren bu renkli etkinlik alışveriş dünyasında çıktığı ilk andan beri işletme sahipleri ve müşteriler arasında büyük bir ses getirmeyi başarmıştır. Black Friday kampanyası için işletmelerin birbirleri arasındaki rekabeti sayesinde yapılan olağanüstü indirimler tüketiciye büyük yararlar sağlıyor. Her yıl etkinliğe katılan marka sayısının artışına paralel olarak alıcılara sunulan fırsatlar da çeşitlendiriliyor bu da bu etkinliği daha da cazip hale getiriyor. Hem tüketicinin hem de işletmelerin son derece memnun kaldığı bu büyük alışveriş çılgınlığı Black Friday özellikle dijitalleşmenin de etkisiyle teknoloji dünyasında ciddi bir fırsat olmaya başladı. Artık kampanyalarımızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için e ticaret siteleri oluşturuyoruz. Çünkü en hızlı bilgiyi bizlere en kısa sürede sunan internet, alışverişlerimiz içinde vazgeçilmez hale geldi. Gelişen dünyaya ayak uydurmak ve çağın gereklerini iyi bilmek ve son dönemde gündemde olan her şeyi takip etmek ve bunları doğru pazarlama yöntemleriyle birleştirerek Black Friday’de uzun yıllar kalıcılığı sağlamak mümkün. Başladığı andan günümüze dek her yıl katlanarak büyüyen bu alışveriş festivali hız kesmeden bu yılda bizlerle beraber olmak için gün sayıyor.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters