Blog Filters
Picture for blog post Trendyol Entegrasyonu
Tuesday, 4 April 2023

Trendyol Entegrasyonu

trendyol logo

Trendyol.com Türkiye’nin en büyük e-ticaret moda sitelerinden biridir. Trendyol, en çok aranan marka ve tasarımcıları herkesin kolaylıkla ulaşabilmesi hedefiyle Mart 2010’da kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren modaya öncülük etmeye devam etmektedir. Türk moda tasarımcılarına destek olma misyonu ile bir çok tasarımcının ürünlerini ilk defa internette satma imkanı sunmuştur. 2011 yılı sonu itibarı ile 8 milyondan fazla üyesine, bine yakın genç bir ekip ve 1500’den fazla marka seçeneği ile hizmet vermektedir. Trendyol.com ilk yayın hayatına ürünleri satıcılardan tedarik ederek, alıcılara ulaştırmayı hedeflemiştir. Daha sonrasında pazar yeri sistemine dönüşerek artık satıcıların ürünlerini doğrudan sisteme yükleyerek her gün milyonlarca kullanıcıya erişmeleri sağlanmıştır. Bu şekilde satıcılar ürünlerine anlık olarak müdahale edebiliyor, stok giriş çıkışı yapabiliyor duruma gelmiştir. Trendyol depo olarak kurduğu operasyon merkezinden her gün binlerce paketin kargolamasını gerçekleştirmektedir. Satıcılar için önemli avantajların olduğu Trendyol pazaryeri olarak hızlı bir giriş yapmıştır.

Trendyol Mağaza Başvurusu

Trendyol.com’da mağazanızı açmak ve satışa başlamak için Trendyol iş ortaklığı programına başvuru yapabilirsiniz. Süreç olumlu olarak sonuçlandıktan sonra Omni E-Ticaret – Trendyol API entegrasyonu ile ürünlerinizi kolaylıkla satışa açabilirsiniz.

Omni E-Ticaret Trendyol Entegrasyonu

Omni E-Ticaret Trendyol ile API entegrasyon hizmeti sunan ilk firmalardandır.  E-Ticaret sitenizde bulunan ürün bilgileri, Trendyol’dan gelen siparişlerin bilgileri; Trendyol ve e-ticaret paneliniz arasında periyodik olarak aktarılmaktadır. API ile entegrasyon işlemleri bir göreve bağlanarak günlük, periyodik(dakika,saat), aylık, haftalık olarak tamamlanır ve çalışmaya devam eder. Omni E-Ticaret Trendyol entegrasyonunun özellikleri;

  • Ürün bilgileri oluşturulur güncellenir.
  • Ürün resimleri ve özellikleri oluşturulur güncellenir.
  • Ürün varyantları (renk-beden,özel) tanımları oluşturulur güncellenir.
  • Stok, fiyat bilgileri otomatik güncellenir.
  • Sipariş bilgileri Omni E-Ticaret Panelinize aktarılır.
  • Sipariş durum bilgileri güncellenir.

Tüm Pazaryeri Entegrasyonlarımız

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters