Blog Filters
Picture for blog post İşletmeniz İçin Bir Web Mağazası Açın
Tuesday, 4 April 2023

İşletmeniz İçin Bir Web Mağazası Açın

Web mağazası tasarlamak için yaptığınız tüm zorlu çalışmalardan, ürünlerinizin çarpıcı fotoğraflarını bulduktan, bunlar için açıklamalar yazmaktan ve tüm bu e ticaret uğraşından sonra nihayet piyasaya çıkmaya hazırsınız!

Peki, işletmenizin mağazasını açmaya ne dersiniz?

Unutulmaz bir e ticaret mağazası açmak için aşağıdaki 4 adımı uygulayın:

1- Bir Açılış Tarihi Belirleyin

Bunu yaparken, sadece bir sabah kalkıp Facebook’ta “Bugün web mağazası açıyorum” yazan bir durum yayınlamıyorsunuz. Bu özel açılış gününe doğru yavaş adımlarla ilerlemek, insanları kısa tanıtımlarla heyecanlandırmak ve çevrim içi işinizin başlangıcını kutlayan harika bir etkinlikle işe başlamak daha iyi olacaktır. Şimdi, açılış tarihinizi belirleyin ve insanlara bu tarihi bir yere not etmelerini söyleyin!

2- Stratejinizi Planlayın

İnsanların mağazanızın açılış tarihinin gerçekten de dört gözle beklenecek bir etkinlik olduğunu hissetmelerini sağlamak için, bunu çok iyi planlamanız gerekir. Pazarlama bile, seçtiğiniz stratejiye bağlı olarak doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır.

Açılış gününüzde ücretsiz kuponlar dağıtacak mısınız? E-posta listenize kayıt olanlar için bu güne özel indirimler yapacak mısınız? Bu, elbette işinizin türüne de bağlı olacaktır. Diyelim ki, zayıflama ürünleri satıyorsunuz. O halde, ücretsiz öğün planlamaları dağıtabilir ve program üyelikleri, kilo verme hakkında e-kitaplar ve daha pek çok şey için çekiliş yapabilirsiniz. Gerçekten de başarılı bir başlangıç için uygulayabileceğiniz çok sayıda dikkat çekici ve keyifli taktik var.

3- Haberi Yayın

Doğal olarak, mümkün olduğunca çok sayıda insanın açılışınızdan haberdar olması çok önemlidir. Neden farklı sosyal medya ağlarında arkadaşlarınıza ve takipçilerinize ulaştırmak üzere birkaç e-davet hazırlamıyorsunuz? Hatta bunun için kendi Facebook sayfanızı, Twitter hesabınızı ve Pinterest ağınızı da kullanabilirsiniz. Bu farklı platformların yayınlarını yönetecek biri varsa, muhtemelen haberi daha hızlı yayabileceksiniz.

4- Tanıtım Satışları Yapın

Tanıtım amaçlı bir satış yaptığınız takdirde, insanlar mağazanıza akın edecektir. Sınırlı bir süre için büyük indirimler yapın, açılış tarihinden itibaren bir hafta geçerli olabilir. Açılış gününde daha da büyük indirimler yapabilir ya da “bir alana bir bedava” kampanyası uygulayabilirsiniz. Unutmayın, ilk iş gününüzde çok fazla satış yapmak zorundasınız!

Dilerseniz tüm bu işlemleri sizin yerinize biz de yapabiliriz!

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters