Blog Filters
Picture for blog post Hepsi Burada Mağaza Girişi ve Hepsiburada Satıcı Girişi
Tuesday, 4 April 2023

Hepsi Burada Mağaza Girişi ve Hepsiburada Satıcı Girişi

Teknolojinin günümüzde ulaştığı nokta, internet üzerinden alışverişi yaşamın ayrılmaz parçalarından birisi haline getirmiştir. Evinizin konforundan çıkmanıza bile gerek kalmadan istediğiniz tüm ürünlerin kapınıza gelmesi, zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. E- ticaretin kolaylığı, internet üzerinden alışveriş platformlarını ön plana çıkarmaktadır. Bu platformlar arasında yer alan ve isminden söz ettiren seçeneklerden birisi Hepsiburada’dır. Hepsiburada potansiyel müşterilerle satıcıların aynı noktada buluşmasını sağlar. Eğer ürün satışı yapmaya başlamak ve ürünlerinizi internet üzerine taşımak isterseniz Hepsiburada ideal bir platformdur. İnternet üzerinden hedef kitlenize ulaşmaya hemen başlayabilirsiniz. E- ticaretin beraberinde getirdiği kolaylıklardan ve sayısız imkandan yararlanabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız yazımızda Hepsiburada üzerinden mağaza girişlerinin nasıl yapıldığı, bu alışveriş platformunda bir satıcı olarak nasıl başlandığını açıkladık. Yazımızı inceleyerek Hepsiburada’nın işleyiş süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

hepsi burada mağaza girişi

Hepsiburada Satıcı Girişi Nasıl Yapılır?

Yeni bir satıcı olarak kayıt olurken üç farklı seçenek sunar. Bu seçenekler, standart giriş, kadın girişimci ve Hepsi Türkiye’dendir. Standart giriş, varolan bir işini internet üzerine taşımak veya online bir işletme kurmak isteyenlerin tercih ettiği olanaktır. Kadın girişimci, isminden de anlaşılabileceği gibi ticaret dünyasında kadınların rolünü artırmak için hazırlanmış bir seçenektir. Kadınlar tarafında kurulan veya %51 ve üstü hisse sahibi kadınlar olan şirketlerin girişidir. Hepsi Türkiye girişi, yöresel üretimlerin internet üzerinden satışlarını yükseltmek için hazırlanmıştır. Bu seçeneklerden birisine tıklayarak satıcı giriş süreci başlatılır.

 

Satıcı girişini yapmadan önce potansiyel müşterileriniz tarafından görünmesini istediğiniz mağaza ismine karar vermeniz önerilir. Çünkü başvuru sürecinin ilk adımında mağaza ismini girmeniz istenir. İleri adımlarda pazaryeri satıcı bilgileri formu, banka bilgileri, en az bir yıl içerisinde alınmış vergi levhası gibi farklı içerikler istenir. Başvuru sayfaları sizi yönlendirir ve girmeniz gereken bilgiler hakkında detaylı açıklamalar verir. Böylece herhangi bir kafa karışıklığı olmadan Hepsiburada mağaza girişi tamamlanır.

Satıcı girişi için tıklayınız: https://merchant.hepsiburada.com/v2/login?returnUrl=https://merchant.hepsiburada.com/v2/login

Hepsiburada Akademi Nedir?

İnternet üzerinden ürün satışlarına başlamak korkutucu bir görev gibi görülebilir. Hepsiburada tarafından özenle hazırlanmış Akademi sayfası, tam olarak bu noktada yardımcı olur. Yeni mağaza girişi yapan bireylerin bilgilendirilmesini sağlar, merak ettikleri soruların cevaplarına ulaşmalarını garantiler. Ayrıca var olan satıcıların kendilerini geliştirmeleri ve Hepsiburada’ya gelen yeni özellikleri takip etmeleri için harika bir platformdur.

hepsi burada akademi

Hepsiburada Akademi üzerinden sipariş yönetimi, ürün yönetimi, Yarın Kapında gibi projeler hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. Mağaza giriş sürecinde merak edilen pazaryeri modeli, satış artırma ipuçları ve entegratör bilgileri gibi konuların açıklamalarını bulabilirsiniz. Eğitimlere katılabilir, e- ticaret hakkında bilgilenebilirsiniz.

Hepsiburada Mağaza Açmanın Faydaları Nelerdir?

Yüksek kullanıcı sayısı, tek seferde geniş kitlelere ulaşmanızı sağlar. Kendi internet sitenizi açıp uzun bir süre e- ticaret reklamlarıyla uğraşsanız bile Hepsiburada’nın sağladığı müşteri kitlesine ulaşmanız güçtür. Hazır bir veri tabanı ve kullanıcı kitlesini sizinle buluşturur. E- ticarette bu platformu tercih etmenin faydalarından bir diğeri, spesifik müşteri kitlenize ürünleri gösteriyor olmasıdır. Akıllı çalışma sistemi, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı yüksek kullanıcıların sayfasında, mağaza detaylarınızın çıkmasını sağlar. Böylece potansiyel müşteri kitlenize ulaşmak için uzun saatler boyunca pazar araştırması yapmak yerine Hepsiburada imkanlarından yararlanmanız mümkün olur.

hepsi burada satışa başlama

 

Hepsiburada uzun yılların tecrübesi sayesinde potansiyel müşterilerin gözünde güven yaratır. İnternet üzerinden alışveriş konusunda çekinceleri olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmanızı kolaylaştırır. Mağazanız üzerinden alışveriş yapma olasılıklarını artırır.

 

Kargo anlaşmaları yapma ve siparişleri kolayca gönderme imkanı sağlar. Kargo anlaşmalarının Hepsiburada tarafından hazırlanması, uygun fiyata gönderim yapma olanağını beraberinde getirir. Ayrıca API entegrasyonu sayesinde var olan e- ticaret sitenizi pratik şekilde aktarma imkanı sunar. API entegrasyonu, internet sitesi üzerinden satış yapan şirketlerin ürünlerini tek tek Hepsiburada’ya girme derdinden kurtarır. Toplu ürün girişi, zaman kaybının önüne geçer. Tüm bu olanaklar ve Hepsiburada mağaza girişinin pratik şekilde tamamlanması, e- ticaret alanında popüler bir yöntem niteliği kazandırır.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz: https://developers.hepsiburada.com/?docs=dokuman/baslangic

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters