Blog Filters
Picture for blog post Trendyol E-Ticaret Nasıl Yapılır?
Tuesday, 4 April 2023

Trendyol E-Ticaret Nasıl Yapılır?

İnternetten satış yapmanın hemen herkesin kariyer hedefleri arasında yer aldığı çağımızda e-ticaret sitelerinin bir mağaza olarak kullanımından daha yaygın bir seçenek düşünülememektedir. Ancak eş zamanlı olarak pazaryerlerinin de ivme kazanması ve hatta sunduğu avantajlarla pek çok marka için birincil satış kanalına dönüşmesi, bu alanda daha çok soru işaretine neden olabilmektedir. E-ticaret sitesine sahip olsanız dahi pazaryerlerinde varlığınızı göstererek hem müşteri ağınızı hem de dijital varlığınızı genişletebilirsiniz. Bunun için kendi alanının tartışmasız liderlerinden biri olan Trendyol’u tercih edebilir ve web sitenize ek olarak Trendyol da markanızın varlığını sürdürmeye devam edebilirsiniz.

E-Ticaret için Neden Trendyol?

Müşteri kitlesi her geçen gün genişleyen ve bu doğrultuda aldığı yatırımlar gibi kullanıcılarına sunduğu avantajlı destekler de sürekli olarak detaylandırılarak artan Trendyol, e-ticarette başarıyı yakalamak isteyenlerin aklına gelen ilk seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. E-ticaret hayatına henüz yeni başlayacak olanların da favorileri arasında yer alan platform, kullanıcıların büyük yüzdeyle mobil üzerinden alışveriş yapmasından kaynaklanan artılarıyla da öne çıkıyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen pazaryeri olması nedeniyle tercih edebileceğiniz Trendyol, otomatik marka bilinirliği sağlamakla kalmıyor, reklamlarla öne çıkmanızı, müşteri geri bildirimlerine analitik şekilde erişmenizi veya diğer işletmelerle aranızdaki farkı belirgin şekilde göstermenize de imkan tanıyor.

Trendyol ile E-Ticaret

Kendi web sitenizde satış yapmaktan farklı olarak satış başına komisyon ücreti alan Trendyol, her kategori için farklı bir komisyon oranı uygulamaktadır. Kendi satış kategoriniz doğrultusunda hesaplama yapmanızı ve avantaj – dezavantaj dengesi üzerinden karar vermenize imkan tanıyan Trendyol, başlangıçta potansiyel kâr marjının düşmesine neden oluyor gibi görünse de sunduğu görünürlük ve güvenceler bakımından markanız özelinde hala avantajlı görünüyor olabilir. Milyonlarca kişinin e-ticaret için ilk tercihi olan platform, öncelikle ürün satışı için kendi şirketinizi kurmuş olmanızı talep eder. Şirketinizin açılışı için mali müşavir ya da muhasebeciyle anlaşma yapmanız gerekmekte, açılan şirket bilgileri Trendyol satıcı hesabı üzerinden panele işlenmektedir. Satıcı Olun butonuna tıklamanızla birlikte başvuru formu doldurmanız ve ad soyad, e-mail adresi, şirket türü, telefon numarası ile TC kimlik numarası gibi bilgileri belirtmeniz istenmektedir. Mağaza açılışı için sizden istenen belgeleri de yüklemenizle birlikte mağazanız 1 ila 7 iş günü içinde satışa hazır olarak açılmaktadır. Siz de bu kısa yoldan markanızın daha çok görünmesini sağlayabilir ve e-ticaret hayatına kolayca giriş yapabilirsiniz.

Ramazan Akyol - E Ticaret Yöneticisi

Leave your comment

back to top
Filters